چاپ
دسته: blog
بازدید: 1549
طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ، قبل از شروع کسب و کار باید بازار کار آن را بررسی کنید و ببینید می توانید با توجه به نیازهای مردم پیش بروید یا خیر.

قبل از راه اندازی باید فضای آن را طراحی کنید و با توجه به آنچه در ذهن خود دارید جای آشپزخانه، میز کانتر، صندلی و مبلمان خود را مشخص کنید و، بهتر است طرح های خود را روی کاغذ بیاورید تا به سازندگان ارائه دهید.


برخی از اصول طراحی کافی شاپ


1-اولین موضوع برای راه اندازی کافی شاپ مکان و طراحی کافی شاپ است: کافی شاپی که در خیابان ها یا مکان های پرتردد است میزبان های بیشتری نسبت به کافی شاپ های خلوت دارد و بعد از مکان باید به اصول طراحی آنها دقت کنیم تا علاوه بر کاربردی بودن، فضایی دنج را برای افرادی که از شلوغی خیابان ها به کافی شاپ پناه آورده اند را فراهم سازیم.


2-منوی کافی شاپ: باید منو اصلی شما قهوه و انواع آن باشد و می توانید در کنار آن از کیک ها و انواع نوشیدنی ها در منو خود استفاده کنید.


3-سبک چیدمان کافی شاپ: چیدمان دکور کافی شاپ را می توانید با جستجو در اینترنت یا ایده مد نظر خود انتخاب کنید و با کمی تغییر آن را در فضای خود پیاده سازی کنید.


4-گل و گیاه و نور: این سه مورد باعث رمانتیک شدن حال و هوای فضای کافی شاپ می شود که اگر بتوانید در روز از نور طبیعی بهره بگیرید و آن را با نورهای مصنوعی ترکیب کنید خیلی بهتر است، گل و گیاهان را فقط در یک گوشه قرار ندهید و آنها را در سراسر فضا پخش کنید.


چند نکته در طراحی کافی شاپ


بهتر است وقتی می خواهید کافی شاپی را طراحی کنید کمی متفاوت از دیگران کار کنید.


1-فضای خارجی و ویترین کافی شاپ که وقتی به نمای بیرونی یک ساختمان نگاه می کنید بهتر است نام و لوگوی کافه بزرگ در معرض دید شما باشد و قرار دادن تزئیناتی در فضای خارجی، درب کافی شاپ می تواند نظرهای زیادی را به سمت خود جلب کند.


2-برای طراحی کافی شاپ تزئینات سقف و دیوار که شامل آویزهای سقفی، تابلوها و قفسه های پر از گلدان هستند می توانند به جاذبه های گردشگری کافی شاپ شما شوند.


3-تم اصلی که انتخاب یک تم برای فضای داخلی بسیار اهمیت دارد و بهتر است طبق سلیقه مشتری ها عمل کنید و سعی کنید که فضایی آرامش پخشی را به وجود آورید.


نتیجه گیری
توجه داشته باشید شما می توانید با امکان استفاده از اینترنت در کافی شاپ خود انگیزه بیشتری برای آمدن به کافی شاپ خود را فراهم آورید تا مشتریان شما هم با انگیزه بیشتری به کافی شاپ شما بیایند.