رابی و جولیا، جنا و مت، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک
رابی و جولیا، جنا و مت، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک

رابی و جولیا، جنا و مت، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک، اگر شما نیز علاقه مند به ژانر کمدی رمانتیک هستید، حتما اسم خواننده عروسی و سیزده ساله سی ساله می شود به گوشتان خورده است. ما در این مطلب به بررسی رابطه عاطفی زوج هنری این دو فیلم پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

رابی و جولیا در «خواننده عروسی» (The Wedding Singer)

  • سال اکران: ۱۹۹۸
  • کارگردان: فرانک کوراکی
  • بازیگران: آدام سندلر، درو بریمور، کریستین تیلور، آلن کاورت، آنجلا فیدر استون
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۷۲ از ۱۰۰

رابی و جولیا مطمئنا برای همیشه با هم هستند. این زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک، در فیلم «خواننده عروسی» که در دهه ۱۹۸۰ می‌گذرد، در کنار هم قرار می‌گیرند. فیلم داستان رابی هارت (آدام سندلر)، خواننده عروسی را دنبال می‌کند که نامزدش، لیندا، او را پای ازدواج ترک می‌کند. رابی ویران و دلشکسته با جولیا سالیوان (درو بریمور)، پیشخدمتی که با مردی ثروتمند و خودشیفته به نام گلن نامزد کرده است، ملاقات می‌کند.

از آنجا که رابی و جولیا در طول فیلم با یکدیگر ارتباط و شیمی واقعی دارند، چون دوستی عمیقی را با هم شکل می‌دهند، در چالش‌ها و دلشکستگی‌های خود، که پایه و اساس لازم در هر رابطه عاشقانه‌ای است، یکدیگر را حمایت و درک می‌کنند، به احتمال زیاد پس از پایان فیلم در کنار هم خواهند ماند. علاوه بر این، در طول فیلم، رابی و جولیا هر دو پیشرفت شخصی و خودآگاهی را تجربه می‌کنند و ظرفیت مشترک خود را برای انعطاف‌پذیری، توجه و حل مسئله نشان می‌دهند و همین آن‌ها را به زوجی عالی تبدیل می‌کند.

جنا و مت در «سیزده‌ساله سی‌ساله می‌شود» (۱۳ Going on 30)

  • سال اکران: ۲۰۰۴
  • کارگردان: گری وینیک
  • بازیگران: جنیفر گارنر، جودی گرر، مارک روفالو، اندی سرکیس، کتی بیکر، کیرستن وارن، بریتنی کرن
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۶۵ از ۱۰۰

هیچ جوره نمی‌توان این زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک را دوست نداشت. فیلم داستان دختری سیزده ساله به نام جنا رینک (جنیفر گارنر) را دنبال می‌کند که به شدت می‌خواهد در دبیرستان محبوب شود و با بچه‌های باحال مدرسه رفیق و دمخور باشد. با این حال، پس از تجربه‌ای تحقیرآمیز در جشن تولد سیزده سالگی، جنا آرزو می‌کند «سی ساله، جذاب، و دلربا» سود و به طور جادویی در جسم زنی سی ساله از خواب بیدار می‌شود. او به دنبال دوست دوران کودکی‌اش، مت (مارک روفالو)، که حالا یک عکاس است، می‌گردد تا به او کمک کند تا در دنیای ناآشنایی که سر از آن درآورده است، حرکت کند.

ارتباط بین جنا و مت و تجربیات مشترک دوران کودکی‌شان پایه و اساس رابطه آنهاست. آن‌ها ارتباط عمیقی با هم دارند و از پایه یکدیگر را درک می‌کنند. بنابراین، احتمال منطقی وجود دارد که پس از پایان فیلم در کنار هم بمانند چرا که جنا به ارزش دوستی آن‌ها و اهمیت صادق بودن با خودش پی می‌برد.