اندی و بن، مارگارت و اندرو، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک
اندی و بن، مارگارت و اندرو، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک

اندی و بن، مارگارت و اندرو، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک، ما در این مطلب می خواهیم به شما دو فیلم کمدی رمانتیک معروف تاریخ سینمای جهان را معرفی کنیم و رابطه دو زوج هنری را در این فیلم ها مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اندی و بن در «چگونه یک پسر را در ده روز از دست دهیم» (How to Lose a Guy in 10 Days)

  • سال اکران: ۲۰۰۳
  • کارگردان: دونالد پتری
  • بازیگران: کیت هادسون، متیو مک‌کانهی، آدام گلدبرگ، بی‌بی نیوورتس، آنی پاریس، مایکل میشل، شالوم هارلو، سلیا وستون، کاترین هان، لیلیان مونته‌وکیا، ماروین هملیش، نتالی برون، رابرت کلاین، توماس لنون
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۴۲ از ۱۰۰

این دو جامعه‌گریز فیلم «چگونه ظرف ده روز یک پسر را از دست دهید» به احتمال قوی بعد از وقایع فیلم در زندگی واقعی با هم می‌مانند. این فیلم حول شرط بندی بین دو نفر با اهدافی کاملاً متضاد می‌چرخد. اندی اندرسون (کیت هادسون)، روزنامه‌نگار یک مجله زنانه مأمور می‌شود که مقاله‌ای درباره راندن یک پسر تنها در ده روز بنویسد. از سوی دیگر، بنجامین بری (متیو مک‌کانهی)، یک مدیر تبلیغاتی، به طور همزمان مصمم است با عاشق کردن زنی ظرف ده روز شرط دیگری را ببرد.

اندی و بن در دام یکدیگر گرفتار می‌شوند و علی‌رغم نیات اولیه‌شان، نشانه‌هایی از یک وابستگی عاطفی صمیمانه را از خود نشان می‌دهند که در طول فیلم شکل می‌گیرد. علاوه بر این، این دو تمایل زیادی برای گفت‌وگو با یکدیگر و حل مشکلات خود دارند. آن‌ها به صراحت هم احترام می‌گذارند و آماده رویارویی با نگرانی‌ها و ناامنی‌های خود برای پیشبرد رابطه هستند، که پایه‌ای قوی برای هر رابطه عاشقانه‌ای است.

مارگارت و اندرو در «پیشنهاد» (The Proposal)

  • سال اکران: ۲۰۰۹
  • کارگردان: آن فلچر
  • بازیگران: ساندرا بولاک، رایان رینولدز، مالین اکرمان، مری استینبورگن، کریگ تی. نلسن، اسکار نونز، آصف مندوی، بتی وایت، نیسی نش
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۴۵ از ۱۰۰

«پیشنهاد» حول محور مارگارت تیت (ساندرا بولاک)، یک مدیر اجرایی کانادایی است که به دلیل مشکل مهاجرت از ایالات متحده اخراج می‌شود. مارگارت برای جلوگیری از بازگردانده شدن به کانادا، دستیار خود، اندرو پکستون (رایان رینولدز) را متقاعد می‌کند که با او نامزد و ازدواج کند. شاید ماندگاری این رابطه روی کاغذ عجیب به نظر بیاید اما در فیلم اتفاقاتی رخ می‌دهد که نشان می‌دهد این زوج پتانسیل ماندن با هم را دارند.

همان‌طور که مارگارت و اندرو وقت بیشتری با هم می‌گذرانند و با اتفاقات پیچیده‌تری مواجه می‌شوند و بیشتر به هم گوش می‌دهند، رابطه‌شان از یک نامزدی اجباری به مهر و عشق واقعی تبدیل می‌شود. آن‌ها همچنین به تدریج می‌فهمند که چطور باید از هم حمایت کنند، به هم احترام بگذارند و زمینه‌های مشترک را کشف کنند. جز این، علاوه بر شیمی باورنکردنی میان این دو، تغییر در پویایی قدرت در پایان فیلم به بینندگان این امکان را می‌دهد که ببینند پس از پایان فیلم چقدر احتمال دارد این دو با هم بماند؛ احتمالش بسیار زیاد است.