آینده پهپادها چگونه خواهد بود؟
آینده پهپادها چگونه خواهد بود؟

آینده پهپادها چگونه خواهد بود؟، پهپادها هم‌اکنون در جایی هستند که اینترنت در ۲۰ سال پیش بود. فناوری حاضر و آماده است و فقط باید تلاش کنیم از آن به‌صورت خلاقانه بهره ببریم. در حال حاضر بیش از ۳۰ پهپاد در سایت‌هایی مانند کیک‌استارتر (KickStarter) وجود دارند که منتظر دریافت سرمایه برای ساخته‌شدن هستند. اما در این مقاله، ما میخواهیم در مورد آینده پهپادها با شما صحبت کنیم. اگر شما نیز به آینده این وسایل علاقه دارید و می خواهید بدانید که در آینده شاهد چه نوع پهپادهایی خواهیم بود، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آینده‌ی پهپادها

هم‌اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که پهپادها ارزان شده، در دسترس قرارگرفته‌اند و توانایی‌های زیادی پیداکرده‌اند. باوجوداین پیشرفت‌ها، هم‌اکنون مخترعان زیادی تمرکزشان را بر طراحی و ساخت پهپادهای هوشمند گذاشته‌اند. پهپادهایی که بتوانند به‌صورت خودکار مسیرهای پیچیده‌ای را طی کنند.

در سال ۲۰۱۶، پهپادهایی که می‌توانستند شما را تعقیب کنند روزبه‌روز بیشتر شدند. فقط کافی بود یک ابزار ردیابی بر خود داشته باشید تا پهپاد با سرعتی متناسب با سرعت حرکتتان شما را دنبال کند. این پهپادها که قابلیت تشخیص موانع را هم دارند، برای فیلم‌برداری از ورزش‌های هیجان‌انگیز بسیار پرطرفدار شده‌اند. البته برای کسانی که اهل این‌گونه ورزش‌ها نیستند پهپادهای کوچک‌تر و ارزان‌تری در بازار وجود دارد که کم‌وبیش چنین کاری انجام می‌دهند.

البته آینده‌ی پهپادها تنها برای مصارف صلح‌آمیز نیست. به‌غیراز مصارف نظامی که خود مبحثی جداگانه است، اخیرا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدن در آفریقای جنوبی به خرید ۲۵ پهپاد بزرگ اقدام کرده است. این پهپادها که شامل مخزنی از اسپری فلفل و توپ‌های پینت بال هستند، برای کنترل شورش‌های بالقوه کارکنان معدن طراحی‌شده است. با توپ‌های پینت بال هم تظاهرکنندگان برای دستگیری از طرف پلیس مشخص می‌شوند.

همان‌طور که دولت‌ها از تکنولوژی پهپادها استفاده می‌کنند، قاچاقچی‌ها و تروریست‌ها هم از امکانات آن بی‌بهره نیستند. اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا اعلام کرده است که هرساله بیش از ۱۵۰ محموله مواد مخدر از مکزیک با استفاده از پهپادها وارد خاک آمریکا می‌شود. طبق گزارش‌های پلیس بریتانیا، تعدادی از سارقان پیش از سرقت، با استفاده از پهپادها به بررسی خانه‌ی هدف می‌پردازند. به دلیل همین نگرانی‌ها هم‌اکنون شرکت‌هایی به وجود آمده‌اند که پهپادهایی را برای گرفتن پهپادهای دیگر می‌سازند.

در حال حاضر تمرکز بسیاری از محققان بر ارتباط پهپادها با یکدیگر متمرکزشده است. آن‌ها قصد دارند پهپادهایی را بسازند که با همکاری با یکدیگر بتوانند محموله‌های سنگین‌وزنی را جابجا کنند. این پهپادها قابلیت تنظیم خودکار الگوریتم‌های پیش‌فرض را دارند تا بتوانند بعد از هر پرواز دقیق‌تر از بار قبل حرکت کنند.