آبرسانی به پوست، ورزش، خواب کافی شبانه و استفاده از رتینول، کارهایی برای مبارزه با پیری پوست
آبرسانی به پوست، ورزش، خواب کافی شبانه و استفاده از رتینول، کارهایی برای مبارزه با پیری پوست

آبرسانی به پوست، ورزش، خواب کافی شبانه و استفاده از رتینول، کارهایی برای مبارزه با پیری پوست، ما در این مقاله قصد داریم به شما نکاتی را یادآوری کنیم که با رعایت آنها می توانید به مبارزه با پیری پوست بروید و پوستی شاداب و سرحال داشته باشد. آرسانی به پوست، ورزش مستمر و مداوم، خواب کافی و به اتدازه ی شبانه و استفاده از رتینول و ویتامین A کارهایی هستند که در این مقاله قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم. پس اگر شما نیز به دنیال داشتن پوستی سالم، شاداب و جوان هستید، پیشتهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

آبرسانی را اولویت هر روز خود قرار دهید

شاید در طول روز هر بار که تشنه شوید آب بنوشید اما به روزهای پر مشغله فکر کنید؛ روزهایی که کمتر تشنه می‌شوید، اگر به اندازه کافی آب ننوشید، سلول‌های پوست هم مانند تمام سلول‌های بدن، عملکرد درستی نخواهند داشت. بدون مرطوب‌کننده پوست شما خشک و شکننده می‌شود. شما باید روزانه چیزی حدود ۸ لیوان آب بنوشید تا پوست‌تان رطوبت کافی داشته باشد و بتواند با چروکیدگی و خشکی مبارزه کند. همچنین از کرم‌های آبرسان روزانه و شبانه به طور مرتب استفاده کنید.

ورزش چین و چروک را دور می‌کند

همه می‌‌دانند که ورزش برای سلامتی بدن مفید است، اما تحقیقات نشان داده است که ورزش برای سلامتی پوست عالی است. فقط مطمئن شوید که بعد از ورزش و عرق کردن صورت‌تان را خوب تمیز می‌کنید تا از جوش و دانه‌های سر سیاه پیشگیری کنید.

همیشه روی خواب شبانه حساب کنید

با اینکه شما وقتی خواب هستید فعالیت زیادی ندارید اما پوست شما شدیدا در حال فعالیت است. سعی کنید حتما ۷ الی ۸ ساعت در طول شب بخوابید تا فعالیت بازسازی پوست‌تان بهینه شود و پوست فرصت کافی برای بازسازی داشته باشد. با این کار وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید پوستی شفاف و درخشان خواهید داشت.

رتینول را به عادت‌های مراقبت از پوست خود اضافه کنید

به زبان ساده‌تر رتینول از مشتقات ویتامین A و از خانواده مواد شیمیایی است. رتینول و مواد مشابه آن در محصولات تخصصی مراقبت از پوست وجود دارد. دلیل محبوبیت محصولات دارای رتینول، مراقبت و پیشگیری از پیری پوست است. با بالا رفتن سن حجم سلول‌های پوست کاهش پیدا می‌کند که باعث کدر شدن و افزایش خطوط و چروک روی صورت می‌شود. خاصیت اسیدی این ماده به مرور زمان و مداومت در استفاده باعث کاهش و پیشگری از چین و چروک می‌شود. پس روی برچسب محصول به دنبال «رتینول» باشید.